CHP Siirt il başkanı ve Kurtalan ilçe başkanı istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek ile CHP Kurtalan İlçe Başkanı Orhan Karataş partilerinden istifa ettiler.
Bu haber 1574 kere okunmuş.05 Mayıs 2015, Salı - 14:23

CHP il Başkanı Nevaf Bilek yaptığı açıklamada, milletvekili genel seçimlerinde il başkanlığı tarafından belirlenen adayların dışındaki kişilerin aday gösterildiğini belirtti.

CHP Siirt İl Başkanlığı ve il yönetim kurulunun görüşü alınmadan milletvekili adaylarının kesin listesinin yapıldığını ifade eden Bilek:

“Milletvekili Genel seçimlerinde il Başkanlığımızca belirlenen adaylar dışında genel merkezce 1 ve 2. sıraya ve il yönetim kurulunun görüşü alınmadan yapılan kesin listeyle başarılı bir çalışma olanakları olmadığı için il yönetimi olarak genel merkezimizi rahatlatmak genel merkezce istenen istifalarımızı sunuyoruz. Milletvekili seçimlerinin ülkemize ve partimize hayırlı olmasını istiyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmeye devam edeceğiz. ”

CHP Kurtalan İlçe Başkanı Orhan Karataş ise milletvekili listesinin oluşturulduğu sırada kendisinin ve yönetim kurulunun görüşünün alınmadığını, mevcut milletvekili adaylarıyla seçim çalışmalarını yürütemeyeceklerine inandıkları için istifa ettiğini belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki