Kurtalan’da fidan dikimi

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçedeki ortaöğretim okullarında fidan dikimi yapıldı.
Bu haber 1098 kere okunmuş.05 Mayıs 2015, Salı - 14:22

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Siirt İl Orman Müdürlüğü Personelleri, Kurtalan Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri ve öğrencileriyle birlikte ilçedeki okullarda fidan dikimi gerçekleştirildi.

4 okulda toplamda 240 fidan dikimi yapıldığını belirten Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat, okul bahçelerini yeşillendirmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Polat, amaçlarının çocukların ve gençlerde çevre bilincinin yerleştirilebilmesi olduğunu belirterek:

“Biz ağaç dikmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Ama ağaç diktikten sonra onu koruma ve yetiştirme noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Bu noktada biraz daha duyarlı ve bilinçli olmamız lazım. Bu konuda yapılacak en önemli ve güzel işlerden birisi de çocuklarımıza küçük yaşta ağaç dikmenin, ağacın ne olduğunu, ormanın ne olduğunu anlatmak. Bu faaliyetlerle de amaçlanan budur.

Peygamber Efendimiz ‘Yarın kıyamet kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidan ağacını hemen dikin.’ Hadisi şerifini hayatımızda yaşatmamız lazım. İnşallah bu faaliyetlerimiz diğer kurumlarımızın destek ve katılımıyla devam edecektir.  Bu çalışmayı destekleyen İl Orman Müdürlüğümüze ve gönüllü olarak faaliyetleri destekleyen Üniversiteli öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki