"Minik Eller Üşümesin" kampanyası

Türk Kızılayı ve sosyal medya kullanıcılarının desteğiyle hayata geçirilen "Minik Eller Üşümesin" Kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, Kurtalan ilçesinde 100 anaokulu öğrencisine dağıtıldı.
Bu haber 1186 kere okunmuş.19 Nisan 2015, Pazar - 22:13

Sümer Anaokulu’nda düzenlenen törende konuşan Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, İstanbul şubelerince başlatılan "Minik Eller Üşümesin" kampanyası çerçevesinde toplanan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirtti.

Kampanya çerçevesinde Siirt’te 600 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştıklarını kaydeden Tanık, “Sümer Anaokulu öğretmen ve idarecileri bize ulaşarak okullarında yardıma muhtaç öğrenciler olduğunu bildirdiler. Biz de "Minik Eller Üşümesin" kampanyası çerçevesinde elde edilen giyim malzemelerini 100 anaokulu öğrencisine dağıttık. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Türk Kızılayı Kurtalan Şube Başkanı Hikmet Deryalar ise Kızılay’ın Türkiye’de en etkin ve en hızlı yardım ulaştıran kuruluşu olduğunu belirterek çocukların mutluluklarına tanık olmanın dünyanın en güzel duygusu olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere giysi ve ayakkabı dağıtıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki