Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve Siirt’te seçime katılan siyasi parti il başkanları ile bağımsız aday Mehmet Fadıl Akgündüz’ün de katılımı ile “Seçim Güvenliği Toplantısı” yapıldı.
Bu haber 1448 kere okunmuş.30 Nisan 2015, Perşembe - 10:13

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda, açılış konuşması yapan Vali Mustafa Tutulmaz, seçim güvenliği ile ilgili kurumların katılımı ile daha önceden bir toplantı yapıldığını belirterek,”Demokratik bir seçim şöleni yaşanması için ilimiz genelinde tüm partilerin seçim propagandası yaparken, birbirlerine karşı sıcak, samimi, saygılı ve hoş görülü olması gerektiğini’ belitti.

Seçimlerin huzurlu, güvenli bir atmosferde yapılmasını amaçladıklarını belirten Vali Tutulmaz, “Amacımız; Seçimlerinde vatandaşlarımızın seçme ve seçilme haklarını, huzur ve güven içinde, hiçbir baskı altında kalmadan, kendi özgür iradeleri ile oy kullanmalarını temin etmektir.”dedi.

Seçim sürecinde her türlü güvenlik tedbirinin alındığını hatırlatan Vali Tutulmaz, kamu düzenini bozmaya yönelik hiçbir eyleme asla izin verilmeyecektir. Huzursuzluk çıkararak, vatandaşın güvenliğini tehdit eden, baskı kurmaya çalışan gruplara fırsat verilmeyeceğine dikkat çekti.

Seçime katılan bütün siyasi partilere, adaylara başarılar dileyen Vali Tutulmaz, seçimlerin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki