Teylan’da anma etkinliği düzenlenecek

Seyyid Şeyh Hasani Geylani ve Seyyid Şeyh Kasım (Derviş Nebi) Geylani Hz. ve Teylan’da Yatan Geylani Ailesi Meşayihlerini Anma Mevlid’i düzenlenecek.
Bu haber 1626 kere okunmuş.05 Mayıs 2015, Salı - 14:20

Geleneksel olarak her yıl SAGED ve Teylan Seyyid Abdulkadir Geylani Geylani Eğitim ve Kültürünü yaşatma Derneğinin tarafından düzenlenen Seyyid Şeyh Hasani Geylani ve Seyyid Şeyh Kasım (Derviş Nebi) Geylani Hz. ve Teylan’da Yatan Geylani Ailesi Meşayihlerini Anma Mevlid’i Programının 4.sü 24-25 Mayıs’ta Teylan (Oyacık) Köyünde gerçekleştirilecek.

Teylan Seyyid Abdulkadir Geylani Geylani Eğitim ve Kültürünü yaşatma Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin değişik illerinden kanaat önderleri ve üniversite öğretim görevlilerinin de katılacağı geleneksel anma programının 24 Mayıs Cumartesi ile 25 mayıs Pazar günü gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, etkinlik kapsamında Şeyh Abdulkadir Geylani Hazretleri (k.s) , Tasavvuf anlayışı ve Geylani ailesininbölgedeki misyonu konulu sempozyumunun da düzenleneceği, etkinliğe tüm Kurtalan halkının davetli olduğu kaydedildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki