Siirt’te yürütülen ve şehrin kaderini etkileyecek yatırımların durumlarını görüşmek amacıyla yapılan ziyarette, ‘Siirt Kentsel Dönüşüm Projesi’ başta olmak üzere, il ve ilçelerinde devam eden yatırımlar, 2023 yılında hedeflenen projeler ile ihtiyaç ve talepler görüşüldü.

Vali Hacıbektaşoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilimizde yapılan ve planlanan yatırımlarla ilgili taleplerimizi Sayın bakanımıza ilettik. Şehrimize değer katacak yatırım ve projelere Sayın Bakanımızın gösterdiği ilgi ve desteklerden dolayı Siirt halkı adına kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Siirt Ak Parti Milletvekili Ören de ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “2023’te de Türkiye Yüzyılı yolunda gece gündüz demeden memleketimiz için aşkla ve şevkle çalışmaya devam ediyoruz. İlimizde devam eden yatırımlar, il, ilçe ve beldelerimizde hayata geçirdiğimiz projeler ile hayata geçirmeyi hedeflediğimiz projelerimizin son durumunu değerlendirme fırsatı bulduk. Sayın Bakanımıza şehrimize verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Olgaç ta "İl, ilçe ve Beldelerimizde yapımı devam eden çalışmalar ve ‘Kentsel Dönüşüm Projesi' ile ilgili gelişmeler değerlendirildi. İlimizin genel ihtiyaçlarını Sayın Bakanımıza ilettik, Siirt’in gelişimi ve kalkınması için çalışmalara ara vermeden hep birlikte devam edeceğiz.” dedi.

Ziyarette, ilçe ve belde belediye başkanları da hazır bulundu.