Vali Hacıbektaşoğlu ilk olarak Pervari ilçesine bağlı Tosuntarla köyünü ziyaret etti.
Köy girişinde Pervari Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Beğendik Belde Belediye Başkanı Gürgün Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Cangir Bayram, Köy Muhtarı Naif Ayhan ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Vatandaşlarla bir araya gelen vali Hacıbektaşoğlu, köy sakinleri ile bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.
Vatandaşların taleplerini yetkililere not aldıran Vali Hacıbektaşolu, “Köydes projeleri kapsamında Pervari ilçemize bağlı Tosuntarla köy yolunu Kilis mezrasından başlamak üzere 8,5 km‘lik kısmının alt yapı ve stabilize işlerinin tamamlandığını önümüzdeki günlerde 1. kat asfalt sathi kaplama işlemi yapılarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Ayrıca yine bu köyümüzde Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz tarafından 12.000 m³ su depolama hacim kapasitesine sahip Pervari/Tosuntarla Köyü Hayvan İçme Sulama Göletti tamamlanarak, 2.500 Küçükbaş ve 200 Büyükbaş hayvana içme suyu temini sağlanmıştır." dedi.
Tosuntarla köyünde incelemelerini tamamlayan Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Palamutlu köyüne geçerek, vatandaşlarla bir araya geldi.
Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu Palamutlu İlköğretim okulu ve Anasınıfını ziyaret etti.
Öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilerin etkinlik programına iştirak ederek, bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindekiler daha sonra Pervari ve Tillo ilçe sınırında yer alan " Beyaz Kapı" mevkiinde incelemelerde bulundu. Güvenlik Korucuları ve Mehmetçiklerle bir süre sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, yetkililerden bilgi aldı.
Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Tillo ilçesine bağlı Akyayla köyünde vatandaşları ziyaret etti.
Vatandaşların, sorun, talep ve beklentilerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, köydeki çocukları da unutmayarak, kendileri ile özel olarak ilgilendi, çeşitli hediyeler verdi.