Vali Hacıbektaşoğlu, şehidin babası ve yakınları ile bir süre sohbet etti. Şehit ailesinin sorun ve taleplerini dinledi. Şehit yakınlarıyla yakından ilgilenen Vali Hacıbektaşoğlu, şehit ailesine çeşitli hediyeler takdim etti.
Vali Hacıbektaşoğlu, Jandarma Genel Komutanlığınca şehit Jandarma Er Abdulhakim Ayten adına Tunceli’de oluşturulan hatıra ormanına ilişkin plaketi şehidin babasına takdim etti.
Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anan Vali Hacıbektaşoğlu, “Şehitlerimizin geride kalan anne-baba eş ve çocukları ile kardeşleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. ” dedi.
Şehit babası Mehmet Ayten de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki protokol üyelerine teşekkür etti.
Şehit aile ziyaret programına, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ferat Vural, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı katıldı.