Aile içi ve kadına yönelik şiddetle topyekun mücadele edilmesi, acil alınması gereken önlemlerin kurumlar arası işbirliği ve eşgüdümle uygulanmasının sağlanması amacıyla Kurtalan Kaymakamlığı Toplantı salonunda "Kadına Karşı Şiddete Hayır” toplantısı gerçekleştirildi.
Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, son aylarda kadına karşı şiddette ilçedeki olaylar hakkında bilgi alarak İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan kadına karşı şiddet olaylarının sebepleri azaltılmasına ilişkin tedbirlerin titizlikle takip edilmesini istedi.
Aydın, toplumsal farkındalığın arttırılması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi için kurumların koordineli çalışmaları gerektiğini belirtti.
Toplantıya, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ramiz Örküt, İlçe Emniyet Müdür Vekili Evren Taşdemir, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emrah Onay, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Metin Yoğurtçuoğlu, Kurtalan Belediyesi Yazı İşleri Müdür Vekili Leyla Ayaz ve ilgili personeller katıldı.