İlçe Pantemi Kurulu toplantısında Kovid-19 salgınında ilçedeki vaka sayısı, aşılama faaliyetlerinde gelinen son durum, dinamik denetim faaliyetleri, filyasyon çalışmaları ve alınması gereken tedbirler görüşüldü
Kurtalan Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda, Kovid-19 salgınında ilçedeki vaka sayısı, aşılama faaliyetlerinde gelinen son durum, dinamik denetim faaliyetleri, filyasyon çalışmaları ve alınması gereken tedbirler görüşüldü.
İlçe Sağlık Müdürü Doktor Cevat Balcı tarafından Koronavirüs salgınına karşı ilçede yürütülen çalışmalar, aşılama durumu ve salgın ile ilgili son güncel verilere ilişkin sunum yapıldı.
Aşı ile toplumsal bağışıklık sağlanana kadar, bireysel tedbirlerden asla taviz verilmeyeceğini ifade eden Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Çağlar Tekin, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile muhtarların aşılama planlarını tekrar gözden geçirmelerini ve tüm vatandaşların aşılanması için çalışmaların yoğunlaştırılması gerektiğini söyledi.
Tekin, salgını yenmenin tek yolunun aşı olmak ve tedbirlere uymakla mümkün olduğunu belirterek, vatandaşların kalabalık ortamlardan mutlak suretle uzak durmalarını, maskenin kurallara uygun bir şekilde takılmasını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.
Toplantıya İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Cafer Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Murat Yeşilyurt, kurum müdürleri, STK temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri ile mahalle muhtarları katıldı.