Siirt Belediyesi selin zarar verdiği mahalle ve caddelerde yoğun bir çalışma başlattı.
Tillo ilçesinde bir heyelan ihbarının alınması üzerine, AFAD ve İl Özel idaresi ekipleri iş makinaları ile olaya müdahalede bulundu. Kent merkezinde ise 63 su baskını yaşandı.
Farklı noktalardan gelen su baskını ihbarı üzerine Siirt Belediyesi ekipleri harekete geçti. İtfaiye ekipleri, yerleşim alanlarında su tahliyesi yaptı, SİSKİ, Fen İşleri ile Ulaştırma Müdürlüğüne bağlı ekipler ise selden etkilenen mahallelerde çamur temizliği ve mahalle yollarında bakım-onarım çalışması başlattı. Yetkililer, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için onlarca iş makinası ve personelin ise çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Selin etkilediği bölgelerde su tahliyesi ve temizlik çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir.
SEL VE HEYELANIN ARDINDAN HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
21 Ekim Cuma günü akşam saatlerinde şiddetini arttıran yağışlar sonucu il merkezinde iş yeri ve evlerde çok sayıda su taşkını meydana gelmiştir.
Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek, zarar/ziyanlarını karşılamak amacıyla AFAD koordinasyonunda, Siirt Defterdarlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, Siirt Belediyesi ve ilgili birimlerden oluşan hasar tespit komisyonu, sahada çalışmalara başladı.