Siirt'te farklı ortaokullarda okuyan 70 öğrencinin oluşturduğu çocuk korosu, ilk kez sahne aldı.
Siirt Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle, Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi öncülüğünde gerçekleştirilen "Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi Okullarla Buluşuyor" projesi kapsamında 20 okuldan, 20 müzik öğretmeninin çalışmalarıyla oluşturulan koro, Siirt Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda konser verdi.
Öğretmen, öğrenci ve velilerin ilgi gösterdiği etkinlikte koro, Türk sanat müziği, Türk halk müziği ve güncel eserler seslendirdi.
Vali Osman Hacıbektaşoğlu, programın sonunda yaptığı konuşmada, öğrencilerin muhteşem eserler ortaya koyduğunu söyledi.
Koroda görevli öğretmenler ve öğrencileri tebrik eden Vali Hacıbektaşoğlu, "Bunlar bizim evlatlarımız, bizim çocuklarımız. Bu çocuklarımız her şeyi başarabilir. Muhteşem yürekler, sesler, yüzler her şeyi yapar. Her birinin gözlerinden öperim. Buradaki çocuklarımızdan en az 20-30'u dünya çapında olur." dedi.
Öğrencilere en az bir enstrüman çalmaları tavsiyesinde bulunan Hacıbektaşoğlu, öğrencilik hayatlarında başarılar diledi.
Projede görevli Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Mehmet Zakir Alp de koronun kentin ilk çocuk korosu olma özelliğini taşıdığını belirtti.